Державні закупівлі є необхідними та здійснюються внаслідок коштів платників податків. Тендери проводять для закупівлі найрізноманітніших товарів та послуг для державних підприємств, органів управління, установ. Закупівлі здійснюються з метою якісного надання громадянам послуг. Сьогодні тендери проводяться в режимі онлайн на вебпорталі Прозорро. Ця платформа забезпечує прозорість проведення закупівель та можливість відстеження всіх етапів.
Щоб отримати доступ до участі, потрібно підібрати платформу-партнера, через яку здійснюється реєстрація. Біржа України https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/electric-power/indexes/ має хорошу репутацію та відгуки й є універсальною. Після реєстрації на ній учасник отримує доступ до системи та потрапляє до бази.
Особливості системи Прозорро
Всі платформи, через які здійснюється реєстрація, працюють відповідно до розроблених прайс-листів. При виборі варто звернути увагу на додаткові послуги та підібрати потрібний варіант. Перед тим, як брати участь у торгах, користувач повинен вивчити інформацію від замовника. Другий своєю чергою виставляє біржі пропозицію, у якій вказує бажану вартість, найменування і навіть основні умови співробітництва. Основні засади системи:
- забезпечення прозорості;
- доступність інформації всіх проведених тендерів учасникам;
- забезпечення анонімності;
- відсутність можливості впливу державної влади на перебіг торгів.
Оповіщення про початок торгів надходять до особистого кабінету. Якщо всі умови пропозиції влаштовують, необхідно подати заявку, оформлену відповідно до умов Закону України «Про публічні закупівлі» та запитів замовника. Завдяки тому, що під час торгів усі учасники залишаються анонімними, виключається можливість корупційних втручань та шахрайства.
Чому можуть відхилити заявку
Наприкінці торгів розкриваються усі пропозиції учасників. На цьому етапі вони також анонімні. Перемагає та організація, підприємство чи установа, яка запропонує найнижчу вартість. У ряді ситуацій заявку можуть відхилити.
- Якщо умови пропозиції не відповідають наданим умовам від замовника.
- Коли характеристики заявки учасника не дадуть повного забезпечення пропозиції другої сторони.
- Якщо учасник відмовиться підписувати офіційний договір.
Крім цього, система може автоматично відхилити заявку, якщо були виявлені порушення або помилки. У процесі створення зустрічної пропозиції важливо орієнтуватися у законодавстві та чітко формулювати пункти пропозиції, вивчивши запити замовника. Система Прозорро дозволяє всім користувачам ресурсу отримати вигідне співробітництво на рівні. Все ведеться суворо конфіденційно, тому немає можливості упередженого ставлення.